pondělí 30. května 2016

Přečteno za měsíc KVĚTEN

Měsíc KVĚTEN, mám opravdu ráda. Připadá mi, že se všechno tak nějak probouzí a rozkvétá. Pomalu mě opustila moje jarní únava a nabrala jsem nové síly, už jsem to potřebovala.
Oslavili jsme první narozeniny mého "miminka" a i když vyšly na pátek třináctého, tak to vůbec navadilo. Nostalgicky jsem si zavzpomínala
na loňský rok - jak jsem si ten malej uzlíček nesla domů a dneska nevím odkud ho dřív sundat.

Přečetla jsem hned několik knih a rozšířila jsem knihovnu o dalších pár kousků...

První byla DÍVKA, JIŽ JSI TU ZANECHAL . Ta ve mě zanechala hluboký dojem. Podle anotace jsem z ní měla smíšené pocity, přeci jenom válka není zrovna téma, které vyhledávám, ale autorka to umí podat tak nádherně a procítěně, že to stojí za to. Dostala hodnocení 5/5 a řadím jí mezi TOP. Nesmírně se těším na její další knihu JEDEN PLUS JEDNA.

Ještě jednou děkuji knihkupectví DOBRÉ KNIHY za poskytnutí recenzního výtisku.

Další knihu jsem přečetla od českého autora Zbyňka Hrkala. Je to takový cestopisný thriller a román v jednom s názvem KURÝR. Některé pasáže mi přišly vtipné a krajina byla krásně popsaná. Samotný příběh měl ale menší trhliny, které mi vadily. Přesto jsem ho hodnotila víc než kladně, dostal 4/5.
Myslím, že spíše osloví opačné pohlaví.

A také chci poděkovat nakladatelství BRÁNA za poskytnutý recenzní výtisk.


MILENEC Z TEMNOT je první díl dlouhé ságy BRATRSTVA ČERNÉ DÝKY. Půjčila mi jí kolegyně z práce - pro ni je tato sága srdcová žáležitost. Mezi top bych jí určitě neřadila, ale je velmi čtivá a přelouskala jsem jí za jedinou noc. Dokonce tu na mě čeká už druhý díl. Kdysi jsem jí chtěla začít číst a docela mě odradilo, že se nedala nikde koupit. Nakladatelství BARONET sice vydává další a další pokračování, ale netiskne dotisky, tudíž nikde neseženete předchozí díly. A to je škoda. Hodnocení 5/5ZAMILOVANÁ HYPNOTIZÉRKA, kniha, na kterou jsem se hodně těšila. Koupila jsem jí na BUX.CZ. Trochu mě mrzí, že jsem nečetla tři předchozí knihy, co autorka napsala a doufám, že to co nejdřívě napravím. Jelikož jí nemám s čím srovnat, tak se pro mě stala TOP titulem a hodnotila jsem jí 5/5.
Na podzim se chystá nová kniha TŘI PŘÁNÍ  a na ní jsem také moc zvědavá.
NEJMENUJI SE MIRIAM, životní příběh cikánské ženy, která prošla peklem koncentračního tábora. Opět to není téma, které se dobře čte, ale nezapomínejme na utrpení druhých. Hodnocení je asi každému jasné 5/5.
Od autorky bych si docela ráda přečetla DUBNOVOU ČARODĚJKU,

Moc děkuji nakladatelství METAFORA za poskytnutí recenzního výtisku.
A protože jsem si potřebovala opravdu odpočinout od silných témat, tak jsem sáhla po TOPÍM SE V TOBĚ a TOPÍME SE V SOBĚ. Ano, nejenom názvem, ale i obsahem jsou knihy podobné. Svůj účel stoprocentně splnily, vyčistila jsem si hlavu a nemusela přemýšlet nad složitostí děje. Oddychová četba, kde převládá sex. Obě knihy jsem hodnotila stejně průměrně 3/5.
S dcerou jsme tento měsíc přečetly jenom jednu knížku. Byla opravdu krásná a jak stvořená pro malé zlobivé holčičky. Jmenovala se HEJKALKA. Líbila se jak mě, tak i dceři a má nádherné ilustrace. Skoro každý večer jsme přečetly jednu kapitolu. Pokud taky máte doma malá, zlobivá strašidýlka, tak je to kniha určená právě pro vás. Hodnocení  5/5

Děkuji velice nakladatelství BRÁNA za poskytnutý recenzní výtisk.


Celkem jsem přečetla 7 knih a jednu jsme přečetly s dcerou.  Nádhera jsem spokojená !!!

11 komentářů:

 1. Moyesovou jsem teď taky začala číst, ale knihu Než jsem tě poznala. Ostatní knihy znám pouze z doslechu. Přemýšlela jsem i nad Hypnotizérkou, ale nakonec ji asi číst nebudu.
  Kateřina
  trojtecka.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Z knihy "Než jsem tě poznala" jsem měla trochu divný pocit, je dobře napsaná, to jo, ale ...
  Její další tvorba je úžasná, Jojo psát umí... :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Veľmi dobre sa tento článok číta. Máš celkovo krásny blog :)
  Na mojom blogu práve prebieha giveaway, budem rada, ak sa zapojíš♥ - http://bibiananavratil.blogspot.sk/2016/05/zmena-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné shrnutí! :)
  Dubnová čarodějka mě též láká :)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc chci přečíst Nejmenuji se Miriam a pokud máš chuť, mrkni na blog, kde mám recenze na (nejen) všechny knihy od Liam- Zamilovaná hypnotizérka, Na co Alice zapomněla, Manželovo tajemství....
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat
 6. Moc zajímavé knížky. Zatím jsem z toho nečetla ani jednu.

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji za komentáře, to vždycky potěší. :-D

  OdpovědětVymazat
 8. NA Miriam se strašně těším. dubnová čarodějka byla výborná, ale ta třetí kniha " ta, kterou jsem se nestala" byla zvláštní, po dlouhé době kniha kterou jsem po pár kapitolách vzdala,.. třeba to jeste nekdy zkusim.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to nevím, tu jsem nečetla a slyším o ní poprvé. Je to asi starší tvorba a taky ne pokaždé se to prostě "povede". :-D To je jak se svíčkovou, člověk ji dělá pořád dokola a občas - to prostě není ono. :-D

   Vymazat
 9. Miriam mě taky hodně láká, zatím na mě doma čeká Dubnová čarodějka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dubnovou čarodějku si musím také pořídit a přečíst...

   Vymazat