pondělí 15. srpna 2016

DNEŠNÍ ROZBALOVAČKA Č. 20

Krásný večer,

už je to přes týden, co jsem nepřidala žádný příspěvek. Myslela jsem si, že když budu mít dovolenou a nebudu doma, tak přečtu spoustu knih. Moje přání, ale nebylo vyslyšeno a za celý týden a půl se mi povedlo přečíst pouze jednu knihu, na kterou brzy zveřejním recenzi.Po příjezdu na mě čekaly dva balíčky, jeden jsem očekávala, ale druhý byl pro mě velmi milým překvapením v podobě výhry. Ano, já jsem vyhrála soutěž a čekala tu na mě překrásná kniha.

Nejprve začneme balíčkem, který jsem měla uschovaný v zásilkovně.


V balíčku se ukrývaly dvě nádherné knihy z Knižního klubu, Dvojí život a Nechápej mě špatně.


Proč zrovna tyhle knihy?


Samozřejmě jsem musela využít příležitosti objednat si knihu Nechápej mě špatně dříve, než vyjde, hlavně proto, že se v anotaci píše, že je podobně napsaná jako knihy od Jojo Moyesové a tu mám moc ráda. 

Dvojí život mě zaujal svojí anotací a četla jsem na knihu spoustu kladných recenzí a viděla videa blogerů, kteří knihu četli a chytila je za srdíčko. Jsem moc zvědavá jak se bude líbit mě samotné.

Konečně se dostávám k velkému překvapení, vůbec jsem netušila, že jsem vyhrála na serveru detektivky.com od Knižního klubu knihu Němý křik - už jsem na ní měla dlouho spadeno a poštěstilo se mi v soutěži - tímto moc děkuji. Na knihu se moc, moc těším, anotace zní skvěle a recenze byly většinou pozitivní, snad se do ní pustím co nejdříve.


Anotace - Dvojí život


Když Tara a Emerson najdou dopis jejich blízké přítelkyně Noelle, která se dobrovolně rozhodla opustit tento svět, uvědomí si, že celé roky vedla druhý život, o kterém ony ani Noellini nejbližší neměli ani tušení. Proč se rozhodla odejít? Vždyť dávala lidem život – pracovala léta jako porodní asistentka a zdála se všem okolo spokojená a šťastná. Co ji vedlo k tomu, aby dlouhá léta tajila, že byla náhradní matkou jiným párům? A mohla tahle podoba jejího pokání napravit pocity viny? Kniha rozplétá soukromá dramata čtyř žen a jejich rodinných tajemství, která měla zůstat navždy skryta.

Anotace - Nechápej mě špatně


Ideální moderní romance pro fanoušky Jojo Moyesové. Kim a Harry se nikdy neměli v lásce a nic na tom nezměnilo ani to, že se Harry zapletl s Kiminou starší sestrou Evou. Zatímco Kim nikdy nechápala, co spontánní Eva na tomhle škrobeném bankéři vidí, Harrymu zas přijde Kimin život dočista k smíchu a nebojí se dát jí to najevo. Když se však náhle ocitne v sázce život té, kterou oba nejvíc milují, předsudky musí jít stranou. A nakonec možná existuje i víc věcí, které dokážou milovat společně…

Anotace - Případy Kim Stoneové - Němý křik

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy…
Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví.
Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny…
Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě.

6 komentářů:

 1. Pěkné čtení přeji:) Dvojí život na mě taky čeká a Němý křik je moc dobrý :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Dvojí život jsem půjčila mamce, zaujala jí natolik anotace, že si to prostě musela přečíst, takže se k ní hned nedostanu. :-D Němý křik mě lákal od začátku, četla jsem tvojí recenzi a těším se na knihu.

   Vymazat
 2. Hezké přírustky. Zaujala mě kniha Nechápej mě špatně. Vypadá moc dobře. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že bude splňovat, to co sama uvádí, že je pro fanoušky Jojo Moyesové. :-D

   Vymazat
 3. Dvojí život a hlavně Němý křik mě docela dost láká :)
  Přeji krásné čtení a gratuluji k výhře :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mamka už Dvojí život přečetla a moc si ho chválila, samozřejmě jsem jí řikala, ať mi nic neprozrazuje, pak mě kniha nebaví. :-D A ta výhra byla super, vůbec jsem to nečekala a na dovolený jsem si marně lámala hlavu, co jako mám na tý poště?? :-D

   Vymazat