úterý 23. ledna 2018

KRYCÍ JMÉNO E 219

Vězen s označením E 219, nebezpečný, dříve pronásledoval a zabíjel lidi na přání. Bývalí nájemný vrah, situace se změnila. Svět ovládl zmutovaný vir, z lidí se stávají chodící trosky, nebezpečné, nakažené. Neexistuje žádná protilátka, žádná naděje. 

Zdraví lidé se uchýlili do věznic, protože jsou nejlépe chráněné před nakaženými lidmi. Vězni jsou propuštěni a nechali je napospas světu. Erik je chytrý a ví jak se bránit, aby přežil. Podnikne spoustu opatření, nechce se stát kořistí. 

Dostal fotografii dívky, která je nespíš imunní, byla by to dobrá zpráva. Rozhodne se jí najít a zkusit zachránit svět. Musí přeci existovat nějaká protilátka. Souřadnice ho zavedou k bývalému vojenskému krytu. Jenže nic nejde podle plánu a on se ocitne znova na útěku a není sám, má k sobě mladičkou dceru důstojníka.


"Skvěle, vzdychám rozmrzele a strkám si nabitou a zajištěnou pistoli do kapsy. Zní to divně, ale i přes hrozbu smrti na každém rohu zatím zajišťuji svou zbraň."  
Fantasy není zrovna žánr, který normálně čtu. Povede se mi přečíst tak tři knihy za rok, přesto mě to něčím láká. Když jsem dostala nabídku zrecenzovat tuto knihu, zaujala mě její anotace, proto jsem na to kývla. 

Začátek mě bavil, bylo zajímavé číst, jak se lidstvo vlastní blbostí ničí. Což není nic nereálného! Vězeň Erik na mě působil sympaticky a doufala jsem, že moje sympatie jenom porostou. Celý příběh není zbytečně roztahaný, ono by to ani jinak nešlo, protože kniha není nijak dlouhá. Docela dobře se mi to četlo. Žádné zbytečné povídání okolo, jede se v jedné linii.

Asi do poloviny knihy mě příběh dobře chytil a měla jsem nutkání ji co nejdříve dočíst. Potom ale přišel zlom. Je to veliká škoda. 

Obsahově už jsem tak spokojená nebyla, jak mě kniha ze začátku nadchla, tak mě taky brzy začínala štvát. Co mě asi zarazilo nevíce, byl konec. Bohužel se mi nelíbil a zkazil mi celkový dojem z knihy, která by nebyla tak špatná. Nevím, asi nejsem ta správná osoba, možná proto tento žánr tolik nečtu.

Přesto věřím, že si svoje fanoušky najde. Především v mužské části populace, kteří ji asi lépe ocení než-li já. Knihu hodnotím průměrně.


Děkuji nakladatelství Grada za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu zakoupíte ZDE.

HODNOCENÍ  3/5

Žádné komentáře:

Okomentovat